Psikolojik krizlere anlaşılır bir genel bakış açısı sunan bu kitap, psikoloji öğrencileri ve profesyonel yaşama yeni başlayan ruh sağlığı uzmanları için kuramsal ve uygulama alanına yönelik zengin bilgiler içermektedir. Krizleri etkili bir şekilde yönetmek için gereken becerilerin kazanılmasını sağlarken, ABC krize müdahale modelini temel almakta ve her bir kriz durumu için ilgili bölümde vaka örneklerine yer vermektedir.
Kitap; kriz ve krize müdahale, etik ilkeler, gelişimsel krizler, intihar ve başkalarına zarar verme durumları, kayıplar, travma ve toplumsal felaketler, kişisel mağduriyet krizleri, cinsel saldırı ve tecavüz, madde kötüye kullanımına bağlı krizler, gazi sorunları, ciddi hastalık ve engel durumuna bağlı krizler gibi pek çok durumu içeren eşsiz bir kaynaktır.
Psikolojik Krizler ve Müdahale Yöntemleri kitabının hem alanda çalışan uzmanlar hem de öğrenciler için önemli bir rehber olacağına ve krize müdahale konusunda alandaki eksikliği tamamlayacağına inanıyoruz. Yanı sıra psikolojik krizler karşısında etkin başa çıkma becerilerini geliştirmek isteyen ya da içinde bulunduğu zorlayıcı durumu anlamlandırma ihtiyacı olan herkes için yardımcı bir kaynak olacaktır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789755339610
Yayın Tarihi :2021-07-11
Baskı Sayısı :1.Baskı
Emeği Geçenler :
Yazar   : Kristi Kanel
Çevirmen   : Şennur Tutarel Kışlak
Çevirmen   : Hazal Burcu Kışlak
Çevirmen   : Büşra Aslan Cevheroğlu
Çevirmen   : Gökçe Baykuzu Gündüz
Çevirmen   : Hilal Kaya
Çevirmen   : Merve Koçak
Çevirmen   : Merve Vatansever
İlgili Eserler